O nas

Twoja Elka – ośrodek szkolenia kierowców w Krakowie

Twoja Elka to ośrodek szkolenia kierowców kat. A, A1, A2 (motocykle) i kat. B (samochody).

W I półroczu 2017r. zdawalność praktyki naszych kursantów wynosi 49,12% i jest jedną z najwyższych w Krakowie.

W II półroczu 2016r. zdawalność praktyki wynosiła 49,07%, a w I półroczu 2016r. 48,35% (przy średniej w Krakowie ok. 38%)

W rankingu szkół nauki jazdy w Krakowie (za rok 2014)  zrobionym przez Gazetę Krakowską – opublikowanym 6 marca 2015r. – dotyczącym skuteczności szkolenia kandydatów na kierowców kat.B – Ośrodek szkolenia kierowców TWOJA ELKA zajął drugie miejsce wśród dużych szkół w Krakowie (takich których kursanci odbyli minimum 250 egzaminów teoretycznych) osiągając zdawalność 38,1% egzaminów PRAKTYCZNYCH(Średnia w Krakowie wynosiła wówczas 33,23%).

W rankingu szkół nauki jazdy za rok 2013 publikowanym przez Gazetę Wyborczą zajmujemy PIERWSZE miejsce wśród szkół, których kursanci odbyli minimum 300 egzaminów praktycznych wyłącznie na kategorie A i B. Nasza zdawalność praktyki to 37,5%.

 

Sala wykładowa

Szkoła posiada biuro i salę wykładową w Krakowie, przy ul. Grzegórzeckiej 17/7.
Miejsce to znajdujące się w samym centrum Krakowa charakteryzuje się bardzo dobrym położeniem komunikacyjnym, co ułatwia przyjazd na wykłady osobom, które upragnione prawo jazdy zdobędą wkrótce.

Wykłady odbywają się w dogodnych dla kursantów godzinach, w sali wyposażonej w odpowiednią ilość miejsc, sprzęt audio-wizualny oraz odpowiednie oprogramowanie.

Plac manewrowy

Plac manewrowy położony jest przy osiedlu 2-go Pułku Lotniczego – praktycznie „na trasie” egzaminacyjnej, zatem kursant nie traci cennych minut na jazdę na obrzeża Krakowa, w celu zrobienia kilka razy ćwiczenia.

Plac jest wyposażony w kilka stanowisk do ćwiczenia jazdy pasem ruchu do przodu i do tyłu po zakręcie, tzw. „łuku”, stanowiska do nauki parkowania oraz stanowiska do nauki jazdy motocyklem. Ponadto w pobliżu na terenie zamkniętym znajduje się wzniesienie, świetnie nadające się do ćwiczenia ruszania pod górę z hamulca ręcznego.

Pojazdy

Samochody, którymi szkolimy naszych kursantów to Kia Rio (rok produkcji 2012 i 2014) oraz Ford Ka (rok produkcji 2013).  W Krakowie egzaminy na prawo jazdy kategorii B odbywają się na Kia Rio. Ford Ka jest przez nas podstawiany na egzamin i kursant może również nim zdawać egzamin państwowy. Ford Ka jest praktycznie najmniejszym samochodem na którym można szkolić i egzaminować.

Przyszłych motocyklistów szkolimy:

  • na kat. A1 – motorem Aprilia 125,
  • na kat. A2 – motorem Suzuki gs500 oraz BMW f650st,
  • na kat. A – Suzuki sv650, Triumph Tiger 900 oraz Honda Transalp 600

…ponadto istnieje możliwość szkolenia na Hondzie cb250.

Historia szkoły

Powstanie Ośrodka Szkolenia Kierowców Twoja Elka nastąpiło 1 stycznia 2009 roku. Stworzyło go kilku doświadczonych instruktorów z około 10-cio letnim stażem każdy. Z upływem lat dołączali do nas kolejni instruktorzy, inni odchodzili…

Siedziba firmy znajduje się początkowo pod adresem os. Na Lotnisku 10. W 2010 roku zmieniamy siedzibę na ul. Lubicz 3, a z początkiem 2014 przeprowadzamy się na ul. Grzegórzecką 17, gdzie w lokalu 7 funkcjonujemy do dziś.

Licznik kursantów w ciągu tych lat pokazuje prawie 2 000 przeszkolonych osób. Zawsze dbaliśmy o jakość szkolenia, co plasowało nas na wysokich pozycjach w rankingach szkół nauki jazdy publikowanych co pewien czas w mediach.